wtorek, 12 lutego 2013

a w telewizji...

...DOMO pokazuje serial BBC Mastercrafts. Pomysł jest taki, że trójka adeptów uczy się przez 6 tygodni jakiegoś rzemiosła, pod koniec nauki wykonuje samodzielną pracę, która jest oceniania przez fachowców. Kto sobie najlepiej poradzi - dostaje nagrodę. Dziś był odcinek o tkaniu , na pewno będzie jeszcze powtórka. U tkaczy nagrodą było 6 m-cy stażu w studiu Margo Selby w Londynie. Więcej o programie znalazłam na stronie BBC

Polecam tkaczom i sympatykom - dla mnie to było odkrywcze zobaczyć, że, o dziwo, nie zaczęli nauki od splotu płóciennego i grubszej przędzy, tylko od razu zasiedli do co najmniej 10 nicielnic. A oglądanie tkanin to prawdziwa uczta dla oka... I aż trudno uwierzyć, że to wszystko ręczna robota, baardzo inspirujące.

I jeszcze zdjęcia ze strony Margo Selby na zachętę:


7 komentarzy:

 1. A gdzie ja znajdę tę telewizję DOMO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwości jest kilka:
   DOMO+ jest zwykle w kablówce,
   znalazłam też fragment na youtubie http://www.youtube.com/watch?v=djDk26ni8XI,
   a poza tym jeszcze mam go na nagrywarce tv - tzn nie da się tego skopiować, ale można obejrzeć na naszym telewizorze, gdybyś miała ochotę - zapraszam :)

   Usuń
 2. Dzięki za informację! Na pewno spróbuję obejrzeć.
  Chciałabym taką nagrodę :-)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawda, że fajna nagroda?! też bym chciała..

   Usuń
 3. A ja widziałam ten odcinek ;-) Ciekawy, ale elementy show są liczne (w końcu oglądalność to ważna rzecz dla tv-branży).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A oglądałaś inne odcinki? Ja widziałam jeszcze te o kamieniarstwie i strzecharstwie, też ciekawe, czekam na kolejne, bo podoba mi się pomysł całej serii.
   Ten odcinek chyba najbardziej zahaczał o wątki osobiste uczestników, ale mam wrażenie, że w porównaniu z innymi tego typu programami i tak jest nieźle jak chodzi o wjeżdżanie ludziom w twarz i żer na emocjach.

   Usuń
  2. Niestety, ale nie widziałam innych odcinków z tej serii.

   Usuń

Pozdrawiam odwiedzających i dziękuję za pozostawione komentarze